Poradní sbor ředitele

Poradní sbor, zřízený dne 1. 1. 2023 k podpoře činnosti Památníku Zámeček Pardubice, plní úlohu odborného poradního orgánu. Členy jsou:

Doc. PhDr. Jan Němeček, DrSc.
Pardubický rodák, který je absolventem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.
Od roku 1995 je pracovníkem Historického ústavu AV ČR. Ve svých odborných statích se věnuje zejména československým dějinám v první polovině 20. století (druhá světová válka, antinacistický a antifašistický odpor).

Doc. Mgr. Tomáš Jiránek, Ph.D.
Vědecký pracovník Filozofické fakulty Univerzity Pardubice, který je absolventem Univerzity Karlovy a Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Ve svém výzkumu se zaměřuje na moderní české vojenské a ekonomické dějiny, ale i dějiny genderu a dějiny každodennosti v 19. století.

Mgr. Václav Sixta, Ph.D.
Absolvent Filozofické fakulty Univerzity Karlovy působil jako zástupce vedoucího v Oddělení vzdělávání Ústavu pro studium totalitních režimů. Zaměřuje se na didaktiku dějepisu, didaktiku občanského vzdělávání a také na výzkum kultury vzpomínání. Je spoluautorem několika publikací věnujících se problematice vystavování soudobých dějin v muzeích a muzejní edukaci. Dále je spoluautorem vzdělávacích pomůcek zaměřených na výuku soudobých dějin (HistoryLab.cz, badatelská učebnice dějepisu).

Mgr. Martina Lehmannová
Absolventka oboru dějiny umění a historie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, která v minulosti působila jako předsedkyně Českého výboru ICOM a výkonná ředitelka Kanceláře pro přípravu Generální konference ICOM Prague 2022. V letech 2017–2020 byla též ředitelkou Památníku Lidice. V rámci svého působení v muzejnictví je členkou řady odborných organizací a komisí.

Mgr. Filip Petlička
Muzejník se zaměřením na návštěvnickou zkušenost, marketing a komunikaci. V letech 2018–2020 byl vedoucím oddělení komunikace a prezentace Památníku Lidice. V letech 2020–2022 byl členem organizačního výboru ICOM Prague 2022, kde se staral o vnější vztahy a komunikaci. Od září 2022 je ředitelem Ostravského muzea.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše