lidská_práva1.jpg

Lidská práva

Program se věnuje Listině základních práv a svobod, zmiňuje jméno generála Bohuslava Ečera, který uvedl do praxe pojem „zločiny proti lidskosti“.

Dále se zabýváme pojmy týkajícími se společenského chování, které vede k porušování práv jednotlivců i skupin. Účastníci efinují a vymezují pojmy, zamýšlí se nad důvody, příčinami a následky porušování lidských práv a hledají možnosti řešení na základě vlastních zkušeností a v každodenním životě.

Časová dotaze: cca 120 minut

Věková skupina: 6. až 9. třídy ZŠ, SŠ, gymnázia, střední odborná učiliště

RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Osobnostní a sociální výchova, Mediální výchova, Multikulturní výchova, Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Výchova demokratického občana, Etická výchova, Člověk ve společnosti, Občan ve státě, Občan a právo

Program splňuje podmínky pro prevenci rizikového chování, extremismu a nacionalizace.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše