2.jpg

194 svíček za 194 obětí

9. 1. 2024

V úterý 9. ledna opět společně zavzpomínáme na 194 obětí popravených na Zámečku, a také si připomeneme počátky působení výsadku Silver A na Pardubicku.

Vzpomínková akce začne ve 13 hodin za přítomnosti vážených hostů kladením květinových darů a zapalováním svíček. Veřejnost se může zapojit kdykoli od 13 hodin až do večera, a to jak zapálením svíčky, tak položením květinového daru k pomníku. Expozice památníku bude při této příležitosti otevřena od 10 do 17 hodin a vstup bude celý den zdarma.

Datum není vybráno náhodně – 9. ledna 1942 došlo k prvnímu zachycení vysílání Jiřího Potůčka z výsadku Silver A Vojenskou radiovou ústřednou u Londýna.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše