ucteni_pamatky.png

Zapálení 194 svíček

12. 1. 2022

Na počest všech obětí heydrichiády zapálíme 12. ledna u pomníku 194 svíček. S uctěním památky začneme od 13 h za účasti zástupců statutárního města Pardubice, jako zřizovatele Památníku Zámeček, a dalších hostů. Po zbytek dne má veřejnost možnost se k uctění památky připojit, a to zapálením svíce či položením květinových darů.

Touto symbolickou akcí si připomeneme začátky fungování parašutistů z výsadku Silver A na území Protektorátu Čechy a Morava, jejichž úkolem bylo zajištění úspěšného radiového spojení s Londýnem.

Tímto srdečně zveme veřejnost napříč všemi generacemi, aby se k uctění památky připojila a přišla kdykoliv v tento den svoji svíci zapálit. Společně tak dáme vědět, že nezapomínáme na minulost a jsme si vědomi, že za náš osud vděčíme tichým bojovníkům, kteří ve jménu svobody a dobré věci obětovali život.

V tento významný den bude expozice otevřena, a to od 13-18 h. Vstup je zdarma. Jinak během zimního období je památník otevřen o víkendech.

 

 

 

 

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše