306428707_408860057956605_1560818937791444712_n.jpg

Chceme žít – deníky válečných uprchlíků

„Chceme žít“ – heslo z deníku židovské dívky, které se podařilo před válkou utéct do Palestiny. Stejné je heslo lidí prchajících před současnými válečnými konflikty nebo diktátorskými režimy.

Z deníků třech uprchlic vybereme témata, která se shodují v každé době a na každém světadíle. Co si my představujeme pod pojmy domov, bezpečí, válka, uprchlík?

Časová dotace: 90 až 120 minut

Věková skupina: 6. až 9. třída ZŠ, SŠ, gymnázia, střední odborná učiliště

RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Osobnostní a sociální výchova, Mediální výchova, Multikulturní výchova, Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Výchova demokratického občana, Etická výchova, Člověk ve společnosti, Občan ve státě, Občan a právo

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše