hranice-odvahy.jpg

Den dětí v Památníku Zámeček

1. 6. 2023

Tvořivá dílna a filmová projekce pro celou rodinu na vás čekají ve čtvrtek 1. června v Památníku Zámeček.

K příležitosti Mezinárodnímu dni dětí jsme si připravili program vhodný pro děti i dospělé. Od 16 do 18 hodin si v naší tvořivé dílně budete moci vytvořit svá vlastní vyznamenání. Je na vás, jestli zkusíte napodobit třeba purpurové srdce, nejstarší vojenské vyznamenání amerických ozbrojených sil, řád myšího kožíšku nebo si vymyslíte svůj vlastní metál.  

Projekce rodinného filmu Hranice odvahy (Flukten over grensen, Johanne Helgeland, 2020) začne v 18:00 v kinosále Památníku Zámeček. Norský snímek, který mimo jiné obdržel Zlatý střevíček za nejlepší celovečerní film pro děti na Zlín Film Festivalu 2020 a Cenu mladého diváka na Evropských filmových cenách 2021, uvedeme s českým dabingem.

Píše se podzim roku 1942 a přestože okupované Norsko strádá vlivem materiálního nedostatku a válečných restrikcí, desetiletá Gerda a její bratr Otto se těší na (jakkoli skromné) Vánoce. Pak si však pro jejich rodiče přijde policie a opuštěné děti navíc zjišťují, že se ve sklepě jejich domu ukrývají dvě židovské děti, sourozenci Daniel a Sarah. Mají je opustit a odejít do bezpečí k tetě? Anebo naplnit záměr svých rodičů a provést je hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde by děti byly v bezpečí? Rázná Gerda má jasno hned a váhavému Ottovi nezbývá než se přidat. Čeká je cesta, na níž kromě nástrah zimní přírody musejí překonat i vzájemné rozpory a nedůvěru a rozeznat, kdo z dospělých jim chce pomoci a kdo je zradí. (Zdroj: AČFK)

Vstupné na tvořivou dílnu i filmovou projekci je dobrovolné.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše