Fritzi_088a_017_still.jpg

Den dětí v Památníku Zámeček

31. 5. 2024

V Památníku Zámeček pravidelně myslíme i na nejmladší návštěvnictvo, pro které jsme si k příležitosti Dne dětí připravili tvořivou dílnu a filmovou projekci. Věříme ale, že program zaujme také vyšší věkové kategorie, jak tomu bylo i loni.

Tvořivá dílna proběhne ve foyer a bude propojena s tématem filmu – vytvářet se budou hlavně pejsci. Začne v 17 hodin a potrvá do 18 hodin, kdy na ni v kinosále naváže projekce snímku Fany a pes (Ralf Kukula & Matthias Bruhn, 2019). Film, který je vhodný pro děti a trvá 87 minut, uvedeme v českém dabingu.

Vstupné na oba programy je dobrovolné. Těšíme se na viděnou v pátek 31. května!

Lipsko 1989. Dvanáctiletá dívka Fany se s láskou stará o Sputnika, psa její nejlepší kamarádky Sophie, která odjela s maminkou na letní prázdniny do Maďarska. Na začátku školního roku se však Sophie do třídy nevrátila… jako mnoho jiných uprchla s maminkou na Západ. Fany se odvážně vydává kamarádku hledat, chce jí vrátit psa Sputnika. Stane se tak svědkem pohnutých událostí, které změní budoucnost celé země. Příběh Fany líčí, ve shodě se skutečností, se smyslem pro detail a citem pro tehdejší atmosféru, průběh pokojné revoluce na podzim roku 1989 z pohledu dítěte. Napínavý a zároveň laskavý animovaný film o síle přátelství a odvaze změnit historii se hluboce dotkne nejen mladých diváků. (Zdroj anotace: Pilot Film)

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše