Plakát-1.jpg

Dny evropského dědictví 2023 v Památníku Zámeček

15. 8. 2023

Dny evropského dědictví se letos v Pardubicích budou konat o víkendu 9. a 10. září a Památník Zámeček si pro vás opět připravil speciální program.

V sobotu 9. září ve 13 hodin začne komentovaná prohlídka venkovního areálu pietního místa, kterou povede entomolog Jan Dolanský. V rámci zastřešujícího tématu letošních Dnů evropského dědictví, kterým je Život v památkách, jsme se rozhodli ukázat vám Památník Zámeček z trochu jiného úhlu pohledu. Pietní místo je totiž plné života, když víte, kam se dívat. V rámci prohlídky se třeba dozvíte, jaké živočichy můžete potkat u pomníku, kterým z nich poskytuje naše louka domov a/nebo obživu a proč Památník Zámeček vlastně obklopuje louka místo trávníku.

V sobotu i v neděli se můžete těšit na výtvarnou dílnu pro celou rodinu, která tentokrát navazuje na venkovní komentovanou prohlídku. Od 14 do 16 hodin si budete moct vytvořit rostliny a zvířátka, která jste u Památníku Zámeček viděli nebo byste vidět chtěli.

Oba víkendové dny proběhnou i komentované prohlídky expozice, která se nachází v místech bývalého nacistického popraviště. Přiblíží vám výsadek Silver A, heydrichiádu, pardubické odbojáře i kolaboranty. Válečné události navíc zasadí do kontextu předválečného i poválečného dění. Prohlídky začnou v 15 a 17 hodin.

Vstup je celý víkend zdarma. Připomínáme, že k Památníku Zámeček se můžete dostat veřejnou dopravou (zastávka Zámeček nebo Černá za Bory, silo), pro auta nebo motocykly je k dispozici bezplatné parkoviště, na kterém se nachází i stojan na kola.

Více informací o pardubických Dnech evropského dědictví najdete zde. Těšíme se na vaši návštěvu.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše