ehdletákedit.jpg

Dny evropského dědictví na Památníku Zámeček

10. 9. 2022

Památník Zámeček se zapojí do letošních Dnů evropského dědictví, které se v Pardubicích budou konat o víkendu 10.–11. září, v jiných místech postupně poběží až do 18. září. Na oba dny jsme si pro Vás připravili program pro dospělé i pro děti. Můžete se těšit na edukační program, workshop a komentované prohlídky.

Dopolední edukační program s názvem Osudy obětí heydrichiády začne v sobotu i v neděli od 10:00 a bude trvat do 12:00. Do rukou návštěvníků se dostanou archivářské krabice plné textů a dobových fotografií. Metodou badatelské práce budou skládat příběhy lidských osudů obětí heydrichiády. Životní příběh pardubického hoteliéra, blízkého spolupracovníka výsadku SILVER A Arnošta Košťála a dvanáctileté Marušky Hrdé, holčičky z Ležáků, která byla spolu s dalšími ležáckými dětmi odebrána rodičům a odvezena do koncentračního tábora. Závěr života jich obou je úzce spojen s pardubickým Zámečkem.

Odpolední workshop začne od 13:00 a poběží do 18:00, a to jak v sobotu, tak opět i v neděli. V tvořivé dílně Oprava oděvů à la rok 1942 si budete moct zkusit zašít či opravit oblečení „parašutistovi“. Budeme se věnovat technikám spravování oblečení, které dnes již nepoužíváme, ale za války i pro naše babičky byly běžnou dovedností. Zkusíme zašít nebo zalátat roztržené či prošoupané oblečení a použijeme k tomu například hříbek. Dílna se koná v návaznosti na letošní téma Dnů evropského dědictví, kterým je udržitelnost.  

V oba víkendové dny můžete také využít možnost zúčastnit se komentovaných prohlídek a poznat Památník Zámeček s odborným výkladem. Prohlídky začnou vždy od 13:00, 15:00 a 17:00.

Na celý program je vstup zdarma. Na program Osudy obětí heydrichiády je však nutné zaregistrovat se předem, kapacita je omezená. Pokud se chcete zúčastnit, kontaktujte prosím edukátorku Evu Kubelkovou na e-mailu kubelkova@zamecek-memorial.cz.

Věříme, že si speciální akce ke Dnům evropského dědictví užijete. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše