krajina_ve_stinu_poster_charaktery_E2.jpg

Festival Zámeček - film Krajina ve stínu

24. 6. 2022

Poslední červnový pátek se můžete v obvyklých 21 h těšit na "kroniku jedné malé vesnice" Bohdana Slámy s názvem KRAJINA VE STÍNU. Film, který přinesl Českého lva nejen scénáristovi Ivanu Arsenjevovi.

Tandem režiséra Bohdana Slámy a scénáristy Ivana Arsenjeva vytvořil působivý černobílý snímek, ukazující několik zásadních období 20. století, která se přehnala národnostně smíšeným Vitorazskem.

Známí čeští i slovenští herci propůjčili své tváře názorově různorodé a často i protichůdné směsici obyvatel jedné jihočeské obce. Osudy vlastenců i zaprodanců se nezvykle vyvíjejí a každý má svou chvilku na výsluní, stejně jako ve stínu.

Snímek přinesl svým aktérům a tvůrcům celkem sedm Českých lvů, stejně jako Ceny české filmové kritiky. Poslední červnový pátek Festivalu Zámeček tak odhalí i úskalí poválečné doby a následného vypořádání se s dávnými zločiny a křivdami.

 Zveme vás tak naposledy 24. června od 21 hodin do parku u Památníku Zámeček.

Vstup na promítání je zdarma a v případě nepříznivého počasí vás rádi přivítáme v kinosále památníku.

Letní kino s filmy připravenými k 80. výročí heydrichiády ovšem nekončí. Během červencových čtvrtků budete moci díky Pardubickému letnímu kinu Rebel zhlédnout další čtyři snímky. Tentokrát v areálu ZA VODOU na pravém břehu Labe vedle mostu Pavla Wonky.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše