boxer a smrt_udalost.png

Filmy v Památníku – Boxer a smrt

31. 1. 2023

Památník Zámeček a Institut Paměti národa Pardubice vás zvou na projekci filmu Boxer a smrt (Peter Solan, 1962).

Projekce se bude konat v úterý 31. ledna od 18 hodin v kinosále Památníku Zámeček. Vstupné je dobrovolné. 

Projekci vztahujeme k Mezinárodnímu dni památky obětí holocaustu, který připadá na 27. ledna.

Jedná o první z chystaných společných promítání Památníku Zámeček a Institutu Paměti národa Pardubice. Na další filmy se můžete těšit vždy poslední úterý v měsíci.

Velitel koncentračního tábora Walter Kraft je amatérským boxerem. Kondici si udržuje v dobře zařízené posilovně, zatímco podvyživení vězňové musejí celý den tvrdě pracovat. Pokusy o útěk se zde trestají okamžitou smrtí. Jedním ze skupiny dopadených uprchlíků je i Slovák Ján Komínek. Kraft jen náhodou zjistí, že vychrtlý mladík je také amatérským boxerem. Jelikož velitel potřebuje k tréninku sparingpartnera, ušetří Komínka smrti i povinnosti pracovat a pověří svého asistenta Williho, aby vězně „vykrmil“. Zesláblý Komínek se zpočátku veliteli nemůže v ringu rovnat, avšak zanedlouho se ukáže, že Kraft je mizerným sportovcem a že Komínek je schopen jej poslat k zemi. Jenže tady nejde o vítězství v boxu a už vůbec ne o pravidla fair play. Komínek dobře ví, že bojuje o život – a to nejen o svůj… (Zdroj: Česká televize)

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše