daleka_cesta_udalost.png

Filmy v Památníku – Daleká cesta

28. 3. 2023

Památník Zámeček a Institut Paměti národa Pardubice vás zvou na třetí společnou filmovou projekci. V březnu se vrátíme se do 20. století a uvedeme snímek Daleká cesta (Alfréd Radok, 1948).

Promítání se bude konat v úterý 28. března od 18 hodin v kinosále Památníku Zámeček, vstupné je dobrovolné.

Projekci vztahujeme ke Dni památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora v Osvětimi-Březince.

Mladá židovská lékařka se na počátku okupace provdá za „rasově čistého" českého kolegu, aby si zachránila život. Její rodiče se však už nepodaří zachránit, jsou zavlečeni s prvními transporty lidí do terezínského ghetta... Film Daleká cesta natočil slavný divadelní režisér Alfréd Radok v roce 1948. Film se promítal jen krátce v mimopražských kinech, v době nastupující totality se nesetkal s přízní tehdejších schvalovacích orgánů a byl proto uložen do archivu. O to větší úspěch však měl v zahraničí, sklízel nadšené ohlasy po celé Evropě i Americe. Televizní premiéru měl film až v roce 1991. (Zdroj: Česká televize)

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše