osmy_den_valky_udalost.png

Filmy v Památníku – Osmý den války

28. 2. 2023

Památník Zámeček a Institut Paměti národa Pardubice vás zvou na projekci filmu Osmý den války (2022) a následnou debatu s režisérkou a scénáristkou Oksanou Moiseniuk.

Projekce se bude konat v úterý 28. února od 18 hodin v kinosále Památníku Zámeček, debata se uskuteční hned po projekci. Vstupné je dobrovolné.

Promítáním filmu chceme připomenout rok od začátku stále probíhající ruské invaze na Ukrajinu a fakt, že konec 2. světové války neznamenal konec válečných konfliktů.  

Jedná o druhé z chystaných promítání Památníku Zámeček a Institutu Paměti národa Pardubice. Na další filmy se můžete těšit vždy poslední úterý v měsíci.

Je čtvrtek 3. března 2022 a Ukrajina zažívá osmý den ruské invaze na své území. Mezitím, co v Bělorusku mezi ukrajinskou a ruskou stranou probíhá druhé kolo jednání o míru, v Praze – jedné z nejvíce solidárních a Ukrajinu podporujících evropských metropolí – se na stovkách míst řeší následky nečekané válečné krize. Dokument skrz osm dějových linek a osm postav mapuje situace, do kterých se v podmínkách novodobé války dostali ukrajinští a čeští občané. (Zdroj: FenomART)

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše