Příběhy vlastenců_udalost.png

Filmy v Památníku – Příběhy vlastenců

26. 1. 2023

Památník Zámeček vás zve na projekci dokumentu Příběhy vlastenců (2022) a následnou debatu s režisérem Oliverem Malinou-Morgensternem.

Projekce se bude konat ve čtvrtek 26. ledna od 17 hodin v kinosále Památníku Zámeček.

Vstupné pro dospělé je 120 Kč a pro děti 80 Kč. V ceně vstupného je zahrnuta projekce, debata s režisérem a pro zájemce i komentovaná prohlídka Památníku Zámeček, která začne v 19:00.

Film Příběhy vlastenců připomíná události roku 1942. Věnuje se operaci Anthropoid, heydrichiádě, osudům československých odbojářů a pamětníků, připomenuty jsou také popravy příbuzných a spolupracovníků parašutistů v Mauthausenu. Prostor je věnován i Památníku Zámeček Pardubice a výsadku Silver A. Ve snímku vystupuje například pamětník Antonín Burdych, kterému bylo osm let, když se v jejich domě v Končinách ukrýval telegrafista Jiří Potůček.  

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše