E24005-008-pfloRJ.jpeg

Filmy v památníku – Zóna zájmu

27. 2. 2024

Film o veliteli koncentračního tábora v Osvětimi, který k budování mrazivé atmosféry nepotřebuje explicitní násilí. Film s pěti nominacemi na Oscara (včetně nominace na nejlepší film), Velkou cenou z festivalu v Cannes a oceňovaným hereckým výkonem Sandry Hüller. Zónu zájmu (The Zone of Interest, 2023) promítneme s odborným úvodem v Památníku Zámeček Pardubice.

Projekce proběhne v úterý 27. února od 18 hodin v kinosále památníku, vstupné je dobrovolné. Film je přístupný od 12 let. Věříme, že projekce v unikátním prostoru památníku bude opět hlubokým zážitkem.

Rudolf, Hedwiga a jejich děti žijí ve velkém domě s krásnou, udržovanou zahradou. Každý den slaví společnou večeří, vzpomínají na milovanou Itálii, užívají si víkendové výlety k vodě a procházky s přáteli. Zpoza zdí jejich domova se však ozývají znepokojivé zvuky a občas něčí zoufalý křik. Rudolf Höss je totiž velitel koncentračního tábora v Osvětimi. Mrazivý snímek Jonathana Glazera o banalitě zla si díky svému výjimečnému zpracování odvezl Velkou cenu z festivalu v Cannes. (zdroj: Aerofilms)

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše