Pozvánka Habermannův mlýn

Habermannův mlýn - Pardubické letní kino Rebel

21. 7. 2022

Další z filmů, který bude promítat Pardubické letní kino Rebel, zachycuje příběh sudetského mlynáře. Ten se snaží nepodlehnout víru událostí, což ale není nic snadného. Témata jako zábor Sudet, soužití Čechů a Němců nebo stále kontroverzní poválečný odsun Němců. To všechno je součástí snímku slavného režiséra Juraje Herze.

Režisér Juraj Herz se volně inspiroval osudy skutečného německého průmyslníka Huberta Habermanna žijícího na severu Moravy. Muže, který dával práci bez rozdílu Čechům i Němcům. Situace se ale v Sudetech začíná komplikovat v době, kdy se místo stává součástí Třetí říše. Jestli si dokáže hrdina udržet lidskou tvář i v šílené době a nepodlehnout ideologii, to se dozvíte až ve filmu.

Snímek Habermannův mlýn se ovšem nezastavuje v období války, ale otevírá dodnes živé téma poválečného odsunu Němců.

Navštivte proto ve čtvrtek 21. 7. areál ZA VODOU u Wonkova mostu. Promítání je zdarma a začíná se od 21:30 hod.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše