prednaska_web.png

"Heydrichiáda na Pardubicku"

27. 4. 2022

Ve středu 27. dubna proběhne další setkání v rámci připraveného cyklu přednášek k 80. výročí heydrichiády. Od 17 h v kinosále Památníku Zámeček přivítáme jednoho z předních českých historiků a autora prací z oboru nejnovějších československých dějin docenta Jana Němečka z Historického ústavu Akademie věd ČR.

K návštěvníkům pohovoří na téma Heydrichiáda na Pardubicku, které přiblíží na osudech rodiny Václava a Hany Krupkových.

"Popis historických událostí se v průběhu let mění a dochází u něj k přirozené revizi. Otevírají se části archivů, které byly dříve nedostupné, což pomáhá historikům a badatelům objevit nová, dosud nepoznaná fakta. Jedním z příběhů, jehož poznání se za desítky let po heydrichiádě proměnilo, je příběh manželů Krupkových, kteří ukrývali Alfréda Bartoše, velitele výsadku SILVER A. Jsme potěšen, že v památníku s tímto tématem předstoupí odborník na dějiny 20. století pan docent Němeček", dodává k chystané přednášce ředitel Viktor Janák.

Vstup na přednášku je zdarma, doporučujeme rezervaci místa na emailu: tomiskova@zamecek-memorial.cz.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše