27_1_IG1_final.jpg

Holocaust a jeho popírání

27. 1. 2022

Zveme Vás na přednášku a otevřenou diskuzi s PhDr. Vojtěchem Kynclem, Ph. D. na téma "Holocaust a jeho popírání", a to ve čtvrtek 27. ledna od 17 h.

27. ledna si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Právě v tento den roku 1945 osvobodila armáda SSSR největší nacistický koncentrační tábor v polské Osvětimi.

S větším časovým odstupem od událostí druhé světové války dochází ke generačním změnám, které způsobují, že se ve společnosti objevují jednotlivci či skupiny, které holocaust popírají. Jedním z nejznámějších případů, který došel až k soudnímu řízení je případ Davida Irvinga ve Velké Británii.

"Popírání holocaustu a zločinů druhé světové války se stalo dlouhotrvajícím nebezpečím uchování paměti na oběti druhé světové války. Jedním ze způsobů, jak předejít takovémuto chování skupin a jednotlivců je osvěta společnosti a připomínání těchto událostí. Jsme proto rádi, že můžeme na toto téma široké veřejnosti nabídnout přednášku a následně otevřenou diskuzi", říká ředitel Památníku Zámeček Viktor Janák.

Přednáška se bude konat v kinosále Památníku Zámeček a vstup na ni je zdarma. Navíc v tento den je expozice otevřena v čase 13 až 18 h.

Budeme se těšit.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše