pozvánka-1_ořez2.jpg

Konference „Nemohu se upamatovati“

7. 12. 2023

Historický ústav AV ČR a Památník Zámeček Pardubice vás zvou na konferenci „Nemohu se upamatovati.“, která proběhne ve čtvrtek 7. prosince.

Podtitul konference, která se uskuteční v prostorách Památníku Zámeček Pardubice, zní Důkazy a důkazní prostředky v soudních procesech v Československu s nacistickými válečnými zločinci. Začátek je v 10 hodin, konec je plánovaný přibližně na 17 hodinu.

Konference je otevřena odborné i neodborné veřejnosti, kapacita míst je ale omezena. Pokud se tedy chcete zúčastnit, prosíme o rezervaci místa přes e-mail hlouskova@zamecek-memorial.cz. Účast na konferenci je zdrarma.

Konference a z ní vycházející publikace se bude zaobírat důkazy a důkazními prostředky, které byly využity v procesech s válečnými zločinci na území Československé republiky. Variabilita prostředků, které vedly k právoplatnému odsouzení pachatelů, se proměňovala v závislosti na čase a politickém prostředí Československé republiky v letech 1945-1948, 1948-1989 a po roce 1989. Cílem konference je představení různých typů důkazních prostředků, jejich objevení, hodnocení, role v procesu a jejich „paměťová zachovatelnost“ ve veřejném prostoru, tedy jejich odraz v současných médiích, muzeích či odborných publikacích. Tak jako v největším procesu s Karl Hermannem Frankem byli soudci nuceni osvěžit paměť mnoha pachatelům předloženými důkazy.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše