sebek_web.png

"Křesťanské církve v době heydrichiády"

8. 6. 2022

Jaké bylo soužití křesťanství a nacistické diktatury v době druhého stanného práva? Jakou roli v této době církve sehrávaly? Na tyto a mnohé další otázky vám odpoví další z hostů v památníku docent Jaroslav Šebek z Historického ústavu Akademie věd ČR.

V rámci memoranda o spolupráci vystoupí v Památníku Zámeček další z řad odborníků Akademie věd ČR. Tentokrát jím bude doc. Mgr. Jaroslav Šebek, Ph.D., DSc., který je členem AV již od roku 1995.

Autor více než 60 studií, jenž měl tu možnost nahlédnout do archivů ve Vatikánu, se především zabývá vztahem politiky a církve ve 20. století. Posuzuje například směřování k nacionalismu v československých a německých katolických spolcích meziválečné doby. Dalšími tématy, jimiž se zabývá, jsou také osobnosti papežů, česko-německé vztahy nebo katolická víra v sudetoněmeckém kontextu.

V nadcházející přednášce se docent Jaroslav Šebek dotkne problematiky soužití církve s režimem v době druhého stanného práva. Dozvíte se také, jakou roli v této době sehrávaly církve jako celky.

Začátek přednášky v 17 hod., v kinosále Památníku Zámeček.

✓ vstup na přednášku je ZDARMA
✓ doporučujeme rezervaci na e-mailu: zamecek@zamecek-memorial.cz

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše