web.png

Muzejní noc

20. 5. 2022

Výjimečná příležitost prohlédnout si muzea, galerie a další objekty v netradičním nočním čase se naskytne návštěvníkům v rámci Festivalu muzejních nocí. Vstup na celou akci zdarma!

Bližší program uvádíme níže.

Východočeské muzeum v Pardubicích - Zámek Pardubice

17–23 h Volný vstup do expozic historie, archeologie, skla, numismatiky a na zámeckou věž. S hvězdářem budete pozorovat hvězdy dalekohledem, ve virtuální projekci procestujete vzdálené kouty vesmíru. Přístupná bude i nová výstava Přivedli svět domů. Binkovi a Josef Gočár, jejíž téma nás inspirovalo k programu celého večera

Východočeská galerie v Pardubicích

Prohlídka aktuální výstavy Miroslavy Zychové a Bohumíra Komínka Na Betlémě a stálé expozice Reflexe krajiny a přírody. Východočeská galerie si také připravila zvukovou performanci "16 mil vlasce" Filip Jakš a otevřenou výtvarnou dílnu Na Betlémě.

Galerie města Pardubice - GAMPA

Prostor GAMPY proměněný v otevřený archiv uměleckých záznamů, jež pracují s tématy péče, spolupráce a zpomalení. Galerie nabídne workshop pro děti Zapoj se! a projekci animovaného dokumentu Utéct.

Museum Rosice nad Labem

Museum bude z důvodu rekonstrukce železniční stanice Pardubice-Rosice nad Labem v době konání Pardubické muzejní noci zavřeno.
Zve vás na:
Jízdy historického trolejbusu Škoda 9Tr Dubina sever - Drážka - nám. Republiky - Masarykovo nám. - hlavní nádraží - Polabiny Sluneční.
Dubina-sever, odjezd: 17:30, 18:45, 19:55, 21:05 vozovna
Polabiny-Sluneční, odjezd: 18:10, 19:20, 20:30
Podrobné jízdní řády uvedeny na www.motoracek.cz

Knihovní centrum U Vokolků na Příhrádku - Krajská knihovna v Pardubicích

Prohlídky aktuálních výstav v prostorách muzea, promítání dokumentu o rekonstrukci samotného Příhrádku ve filmovém salónku a linorytový výtvarný workshop v tiskařském ateliéru. Zájemci si také mohou pochutnat na lahodné kávě a zahrát si deskovou hru v jednom ze salónků čítárny.

Zelená brána

Výstava prací studentů Střední školy cestovního ruchu a grafického designu na téma porcelán. Výstava navazuje na oslavy třiceti let partnerství mezi Pardubicemi a bavorským městem Selb, které je sídlem světoznámého výrobce porcelánu, firmy Rosenthal.

Mázhaus

Zavítejte do jednoho z nejstarších domů na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Ve výstavním prostoru bude k vidění výstava Hrdinové v pozadí, věnovaná osudům lidí z Pardubic a okolí, kteří během 2. světové války položili svůj život za svobodu a demokracii.

Památník Zámeček

Památník Zámeček je pietní místo, na kterém byla vybudována pod zemských povrchem nová moderní expozice, jež multimediální formou přibližuje události roku spojené s druhým stanným právem v roce 1942 nejen na Pardubicku.

Uvidíte a uslyšíte dochované materiály vyprávějící tragické osudy konkrétních lidí, které Vás mohou přivést k myšlenkám, jak bylo něco takového možné, kde to začalo.

Připraveny jsou komentované prohlídky v časech: 18 h / 19 h / 20 h / 21 h / 22 h

Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara

Unikátní expozice se věnuje životu prvního českého aviatika a pardubického rodáka. Mapuje jeho životní etapy od studií na pardubické reálce přes první letecké pokusy a slavný přelet trasy Pardubice – Velká Chuchle až po tajemnou smrt.

Aktuálně je v muzeu umístěna expozice s modely ukrajinského letectva a informace o některých ukrajinských pilotech, kteří létali na leteckých airshow v ČR.

Na dosah ruky budete mít i letu schopné repliky prvních letadel, která se kdy vznášela po obloze. Ať už je to slavný letoun bratří Wrightů nebo Kašparův Blériot.

 

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše