23_3_prinscreen 2.png

"Nejzajímavější osudy obětí pardubického popraviště"

23. 3. 2022

V přednášce, která proběhne 23. března vás Mgr. Monika Němcová z Historického vojenského ústavu v Praze seznámí s životnímy osudy lidí, jež byly do nedávné doby zapomenuty.

V letošním roce uplyne 80 let od úspěšného atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Bezprostředně po atentátu bylo na území Protektorátu Čechy a Morava vyhlášeno stanné právo a u pardubického Zámečku bylo zřízeno jedno z popravišť. Celkem zde vyhasl život 194 lidí.

Vstup na přednášku je zdarma a proběhne v kinosále Památníku Zámeček od 17 h. Adrese je Průmyslová 558, Pardubice. Ti, kteří se rozhodnou jet autem, mohou využít bezplatné parkoviště. Dostanete se k nám také pomocí MHD, linky 27, 2 a 12, zastávka "Černá za Bory, silo" nebo "Zámeček".

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše