osudy program II.png

Osudy obětí heydrichiády

Program, který vypráví o druhém stanném právu prostřednictvím životních osudů obětí pardubického popraviště, kde za heydrichiády vyhasl život 194 lidí.

Do rukou studentů se dostanou archivářské krabice plné textů a dobových fotografií. Metodou badatelské práce budou skládat příběhy lidských osudů obětí heydrichiády. Životní příběh pardubického hoteliéra, blízkého spolupracovníka výsadku SILVER A Arnošta Košťála a dvanáctileté Marušky Hrdé, holčičky z Ležáků, která byla spolu s dalšími ležáckými dětmi odebrána rodičům a odvezena do koncentračního tábora. Závěr života jich obou je úzce spojen s pardubickým Zámečkem.

Časová dotace: 90 až 120 minut

Věková skupina: 6. až 9. třídy ZŠ, SŠ, gymnázia, střední odborná učiliště

RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Osobnostní a sociální výchova, Mediální výchova, Multikulturní výchova, Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Výchova demokratického občana, Etická výchova, Člověk ve společnosti, Občan ve státě, Občan a právo

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše