osudy program II.png

Osudy obětí heydrichiády

Program, který vypráví o druhém stanném právu prostřednictvím životních osudů obětí pardubického popraviště, kde za heydrichiády vyhasl život 194 lidí. Určen je pro žáky od 5. třídy výše.

Do rukou studentů se dostanou archivářské krabice plné textů a dobových fotografií. Metodou badatelské práce budou skládat příběhy lidských osudů obětí heydrichiády. Životní příběh pardubického hoteliéra, blízkého spolupracovníka výsadku SILVER A Arnošta Košťála a dvanáctileté Marušky Hrdé, holčičky z Ležáků, která byla spolu s dalšími ležáckými dětmi odebrána rodičům a odvezena do koncentračního tábora. Závěr života jich obou je úzce spojen s pardubickým Zámečkem.

Program je časově naplánován na 120 minut.

Součástí programu není prohlídka expozice. Po domluvě ji lze do programu zahrnout. 

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše