PZ_ffupce_predani smlouvy.jpg

Památník Zámeček a významné akademické instituce spojují síly

23. 3. 2022

Památník Zámeček potvrzuje spolupráci s významnými institucemi, která povede ke vzájemné účasti odborných pracovníků na činnostech institucí i k popularizaci a zpřístupnění nových vědeckých poznatků. Ředitel příspěvkové organizace Památník Zámeček Pardubice Viktor Janák se sešel k podpisu Memoranda o spolupráci se statutárním zástupcem ředitele Historického ústavu Akademie věd České republiky doc. PhDr. Janem Němečkem, DrSc. Následovalo setkání s děkanem Fakulty filozofické Univerzity Pardubice doc. Mgr. Jiřím Kubešem, Ph.D., při kterém byla podepsána Smlouva o spolupráci. Partnerství Památníku Zámeček s těmito institucemi přispěje k rozvoji praktického výzkumu.

Zástupce ředitele Historického ústavu AV ČR doc. Jan Němeček uvádí: „Věřím, že spolupráce Historického ústavu AV ČR, založeného na systematickém výzkumu moderních československých dějin, a Památníku Zámeček, uchovávajícího památku na nejtragičtější období, kterým náš národ za druhé světové války prošel, přinese prostřednictvím různých forem, ať už publikacemi, přednáškami, či výstavami přenos nových vědeckých poznatků do praxe široké veřejnosti. Památka obětí nacistické perzekuce a odporu a odboje proti okupaci nesmí být zapomenuta.“ Obohacující přínos lze očekávat i od spolupráce s Univerzitou Pardubice. „Fakulta filozofická Univerzity Pardubice si velmi cení možnosti všestranně spolupracovat s Památníkem Zámeček, na jehož vzniku nesou významný podíl i naši studenti a absolventi doktorského studijního programu. Vyvíjí vědeckou a popularizační činnost, kterou je blízký především našemu Ústavu historických věd. Velmi rádi tedy budeme spolupracovat na výzkumu i na jejich programu a budeme jej sdílet s našimi studenty. Věřím, že si mnoho akademiků i studentů do Památníku Zámeček najde cestu,“ dodává doc. Jiří Kubeš, děkan Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Ředitel Památníku Zámeček Viktor Janák k výhledům budoucí společné činnosti dodává: „Velmi mě těší, že se nám podařilo dosáhnout nemalého úspěchu. Už po několika měsících fungování byla uzavřena odborná spolupráce s Historickým ústavem Akademie věd ČR, který patří mezi hlavní výzkumná pracoviště v oboru historie v České republice, a zároveň s Fakultou filozofickou Univerzity Pardubice, která je centrem vzdělávání, vědy a výzkumu v našem městě. Jsem si jist, že spolupráce s oběma významnými institucemi bude přínosná a že Památník Zámeček naváže přátelské vztahy i s dalšími institucemi obdobného charakteru.


www.zamecek-memorial.cz

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše