26.jpg

Památník Zámeček představuje březnový program

22. 2. 2022

Památník Zámeček nabízí pro měsíc březen 2022 několik akcí, jež mohou navštívit obyvatelé Pardubic a širokého okolí. Jednou z těchto akcí je venkovní výstava, kterou doplní dvě přednášky pro veřejnost, jež proběhnou během středečních podvečerů od 17:00 v kinosále památníku. Vstup na přednášky bude zdarma. Program byl připraven v návaznosti na 80. výročí heydrichiády, které si tento rok připomínáme.

Zmiňovaná výstava nese název „Vaše smrt – naše svoboda“ a návštěvníci si ji budou moci prohlížet po celý měsíc na třídě Míru a před hlavním nádražím v Pardubicích. Díky informačním panelům zájemci zjistí více nejen o tématu válečných let na Pardubicku, ale také o revitalizaci a činnosti Památníku Zámeček.

Přednáška pojmenovaná „Terezínský rodinný tábor v Osvětimi-Březince“ proběhne 9. března a připravila si ji Mgr. Zuzana Pavlovská, Ph.D., vedoucí Odboru pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze, odbornice na problematiku antisemitismu a šoa. Téma bude také korespondovat s časem konání, neboť právě 9. březen je Dnem památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora ve vyhlazovacím táboře Auschwitz-Birkenau.

Ve druhé přednášce naplánované na 23. března nám Mgr. Monika Němcová z Vojenského historického ústavu Praha představí „Nejzajímavější osudy obětí pardubického popraviště“. Hosté se seznámí s osudy známých i méně známých osobností, jež zahynuly na pardubickém popravišti před 80 lety. A to díky odbornici, jež přispěla ke vzniku současné expozice.

Březnové aktivity Památníku Zámeček se připojí k dalším regionálním i celostátním připomínkám tragických událostí 2. světové války. „Je nám ctí, že v letošním cyklu přednášek můžeme na půdě památníku přivítat přední odborníky, jejichž zaměření je úzce propojené s charakterem naší expozice. V příštích měsících se návštěvníci mohou těšit na setkání s dalšími řečníky, kteří si pro ně připravili zajímavosti z jejich bádání,uvádí k programu ředitel Památníku Zámeček Mgr. Viktor Janák.  

www.zamecek-memorial.cz

 

 

 

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše