E24005-008-pfloRJ.jpeg

Památník Zámeček promítne oceňovaný film Zóna zájmu

13. 2. 2024

Poslední únorové úterý, tedy 27. 2., se v památníku můžete těšit na filmovou projekci. Tentokrát promítneme nový oceňovaný film Zóna zájmu (The Zone of Interest, 2023), nebude chybět ani odborný úvod.

Zóna zájmu režiséra a scénáristy Jonathana Glazera vypráví příběh Rudolfa, Hedwigy a jejich dětí. Onen Rudolf je však Rudolf Höss, velitel koncentračního tábora v Osvětimi. Snímek k vybudování mrazivé atmosféry nepotřebuje explicitní násilí, zobrazením života rodiny Hössových se zaměřuje na banalitu zla. Hrůzy Osvětimi jsou prezentovány v náznacích, třeba občasnými výkřiky, které se nesou zpoza plotu oddělujícího krásný dům od tábora. Odborný úvod před projekcí přiblíží osobnost Rudolfa Hösse a rozšíří kontext filmu.

Projekce Zóny zájmu proběhne v úterý 27. února od 18 hodin, vstupné je dobrovolné. Film je přístupný od 12 let. Těšíme se na vás v kinosále a věříme, že projekce v unikátním prostoru památníku bude opět hlubokým zážitkem.

Rudolf, Hedwiga a jejich děti žijí ve velkém domě s krásnou, udržovanou zahradou. Každý den slaví společnou večeří, vzpomínají na milovanou Itálii, užívají si víkendové výlety k vodě a procházky s přáteli. Zpoza zdí jejich domova se však ozývají znepokojivé zvuky a občas něčí zoufalý křik. Rudolf Höss je totiž velitel koncentračního tábora v Osvětimi. Mrazivý snímek Jonathana Glazera o banalitě zla si díky svému výjimečnému zpracování odvezl Velkou cenu z festivalu v Cannes. (zdroj: Aerofilms)

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše