Památník Zámeček Pardubice Facebook post (CZ) (3).png

Památník Zámeček Pardubice spojil síly s průvodcem SmartGuide a jako první nabízí funkci rozšířené reality

22. 1. 2024

Pietní území Památníku Zámeček Pardubice můžou návštěvníci nově poznat s aplikací SmartGuide. Chytrý audio průvodce přiblíží historii památníku a díky funkci rozšířené reality návštěvníci dokonce uvidí, jak místo bývalého nacistického popraviště, kde bylo během heydrichiády popraveno 194 osob, vypadalo třeba před 2. světovou válkou.

Aplikace sama navrhne dvě trasy, kterými se vydat. První vede venkovním areálem pietního území, kterému dominují pomník z roku 1949 a písečný val, který v roce 1942 plnil funkci popraviště. Právě venkovní trasa nabízí možnost rozšířené reality. „Rozšířená realita návštěvníkům pomocí archivních fotografií ukáže, jakými proměnami území od začátku 20. století prošlo. Zároveň jsme prvním místem v republice, které možnost AR v aplikaci SmartGuide využívá,“ uvedl ředitel památníku Viktor Janák. Procházka po venkovní trase návštěvníkům rozšíří zážitek z expozice památníku, v níž mohou SmartGuide využít místo tradičních papírových průvodců. Myslíme tedy i na návštěvníky, kteří audio průvodce preferují nad tištěným.

Venkovní pietní území je přístupné bez omezení, rozšířenou realitu je tak možné vyzkoušet kdykoli. Expozice památníku je v lednu a únoru otevřena o víkendech od 10 do 17 hodin, od března je otevřena od úterý do neděle.

Památník Zámeček Pardubice se nachází na území nacistického popraviště, kde bylo v průběhu heydrichiády v roce 1942 popraveno 194 osob včetně dospělých obyvatel obce Ležáky a podporovatelů výsadku Silver A. Moderní expozice zasazuje situaci na Pardubicku za 2. světové války do kontextu světových dějin a zabývá se
i poválečným obdobím.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše