Pardubicke_popraviste_Vojtech Kyncl.jpg

Paměť místa

Paměť místa je program, který celý probíhá v expozici a těží převážně ze zde vystavených písemností a artefaktů. Vzhledem k povaze událostí, o kterých expozice pojednává, je určen dětem až od 8. třídy základní školy.

Studenti se pohybují expozicí v doprovodu lektora, který odborný výklad doplňuje citacemi z dochovaných deníků a záznamy přímých účastníků událostí a dění na Zámečku v červnu a červenci 1942. Závěrečná část programu je věnována reflexi a diskusi.

Časová dotace: cca 120 minut

Věková skupina: 8. a 9. třídy ZŠ, SŠ, gymnázia, střední odborná učiliště

RVP: Člověk a společnost, Osobnostní a sociální výchova, Mediální výchova, Multikulturní výchova, Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Výchova demokratického občana, Etická výchova, Člověk ve společnosti, Občan ve státě, Občan a právo

Program splňuje podmínky pro prevenci rizikového chování, extremismu a nacionalizace.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše