konferencni sal.jpg

Paměti místa a prezentace památníku

16. 11. 2021

Ve dnech 10. a 11. listopadu jsme se účastnili mezinárodní konference Paměti místa, kterou pořádalo Muzeum romské kultury. Představili jsme nově vzniklé muzeum Památník Zámeček, a také jsme shlédli velice zajímavý program.

Odborníci Muzea romské kultury Petra Svobodová a Dušan Slačka hovořili k tématu muzejní expozice od námětu po instalaci. Tomáš Kavka pak představil novou expozici Dějiny 20. století v Národním muzeu v Praze. Z druhého bloku bychom zmínili prezentaci o sedmnácti letech činnosti Muzea a Památníku Bełzec od Dominika Pasieczna. Ani edukační činnost nebyla opomenuta. Jolanta Laskowska představila edukační činnost Státního muzea Majdanek v Polsku.

Druhý den se konference přesunula do Hodonína u Kunštátu, Památníku holokaustů Romů a Sintů na Moravě. Zde pohovořil vedoucí památníku Radovan Krhovský o pohnuté historii tzv. cikánského tábora. Program končil diskuzí k edukačním programům v expozici Hodonín u Kunštátu: Průsečík tragických osudů 1940—1950. Střední Evropa.

 

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše