PZP_pieta_2022.JPG

Pietní akt k připomenutí 81. výročí heydrichiády na Pardubicku

3. 6. 2023

Zveme vás na pietní akt k připomenutí 81. výročí heydrichiády na Pardubicku, který se uskuteční v sobotu 3. června v Památníku Zámeček.

Akt začne ve 13 hodin a proběhne za účasti první místopředsedkyně poslanecké sněmovny, paní Věry Kovářové, a primátora statutárního města Pardubice, pana Jana Nadrchala.

Pardubicko je úzce spojeno s aktivitami výsadku Silver A a vypálením obce Ležáky. 33 dospělých obyvatel Ležáků bylo popraveno právě na Zámečku. Dalšími z celkem 194 popravených byli odbojáři, jejich spolupracovníci a obyčejní nevinní občané. První z životů vyhasl právě 3. června, poslední 9. července 1942. Věříme, že památka obětí a jejich hrdinství nebudou zapomenuty ani v dalších letech.

Budeme velice rádi, když společně s námi uctíte památku obětí heydrichiády na Pardubicku.

Expozice je otevřena od 10 do 17 hodin a vstup je celý den zdarma.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše