DSC_4382_ořez.jpg

Pietní akt k připomenutí 82. výročí heydrichiády na Pardubicku

3. 6. 2024

Dovolujeme si pozvat vás na pietní akt k 82. výročí heydrichiády na Pardubicku, který se uskuteční 3. června 2024 od 13:00 hodin v Památníku Zámeček Pardubice. Akt se koná pod záštitou prezidenta České republiky Petra Pavla a záštitou ministra kultury Martina Baxy.

Úkolem památníku je udržovat vzpomínku na oběti druhého odboje v Pardubicích, 194 popravených obyvatel z Pardubic, Ležáků a dalších obcí, kteří byli na zdejším popravišti zavražděni v červnu a červenci 1942. Expozice památníku připomíná pardubický odboj, s ním spojené aktivity skupiny Silver A a další tragické události druhého stanného práva. Dále se zaměřuje na válečné zločiny, pojmenovávání viníků a sledování jejich osudů pod heslem „Máme-li zlu předcházet, musíme jej napřed poznat“. V době, kdy jsou nejen v Evropě opět páchány válečné zločiny, je vzdělávání tohoto druhu dvakrát tak důležité a aktuální.

Budeme velice rádi, pokud budete moci společně s námi uctít památku obětí heydrichiády na Pardubicku.

Zvána je široká veřejnost. Expozice bude 3. června otevřena od 10 do 17 hodin, vstup bude celý den zdarma.

Podrobnější informace zveřejníme blíže k termínu konání pietního aktu.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše