šlechta1_čtk

Přednášky v Památníku – Modrá krev v časech mnichovské krize a nacistické okupace

25. 10. 2023

Říjnová přednáška v Památníku Zámeček Pardubice částečně připomene 85. výročí od podepsání mnichovské dohody. Historik a bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Zdeněk Hazdra totiž promluví o šlechtě v období mnichovské krize a nacistické okupace.

Dozvíme se, jakými způsoby aristokracie reagovala na společensko-politické změny – od obrany státu přes zapojení do odboje a nasazení na frontových liniích druhé světové války až po projevy kolaborace. Nebudou chybět ani úvahy o dopadech podepsání dohody Adolfem Hitlerem, Nevillem Chamberlainem, Benitem Mussolinim a Édouardem Daladierem na Československou republiku jako takovou.

Přednáška proběhne ve středu 25. října od 18:00 v kinosále Památníku Zámeček, vstupné je 50 Kč.

Zdeněk Hazdra ve svém povídání z části naváže na květnovou přednášku Dity Homolové, která se na téma šlechty za první republiky a druhé světové války zaměřila obecněji. 

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše