krypta68-1.jpg

Přednášky v památníku – Proměny obrazu československých parašutistů ve vzpomínkové a populární kultuře 1945–1989

19. 6. 2024

Červnová přednáška v Památníku Zámeček tematicky navazuje na květnovou, opět se budeme částečně bavit o zobrazování historie v popkultuře. Tentokrát ale půjde o československé parašutisty a vedle populární kultury dojde také kulturu vzpomínkovou. Přednášet bude Mgr. Zdeněk Špitálník z Vojenského historického ústavu Praha.

Přednáška se uskuteční ve středu 19. června od 18:00 v kinosále Památníku Zámeček, vstupné je 50 Kč.

Českoslovenští parašutisté ze Západu sehráli v letech II. světové války počtem zcela epizodní, významem však výraznou roli. Po skončení války nastala vlna zájmu o jejich činnost. Rozborem filmů, pietních či společenských událostí, muzejních expozic a publikací je možné vysledovat proměny obrazu a jejich zasazení či vytěsnění z kolektivní paměti. (Autor: Zdeněk Špitálník)

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše