homolova_web_novy termin.png

Přednášky v Památníku – Šlechta během druhé světové války

31. 5. 2023

Květnová odborná přednáška v Památníku Zámeček se bude věnovat šlechtě. Mgr. Dita Homolová, Ph.D. z Ústavu historických věd Univerzity Pardubice nám přiblíží, jakým výzvám a změnám čelila aristokracie v období první republiky, a hlavně za druhé světové války.

Přednáška proběhne ve středu 31. května od 18:00 v kinosále Památníku Zámeček, vstupné je 50 Kč.

Mgr. Dita Homolová, Ph.D. vystudovala kulturní dějiny na Ústavu historických věd Filozofické fakulty v Pardubicích. V roce 2015 získala doktorát v oboru historické vědy tamtéž. Od roku 2011 působí jako historička na odboru vědy a výzkumu v Ústavu pro studium totalitních režimů, kde do roku 2020 vedla oddělení vědy a výzkumu pro období 1938–1945. Od roku 2015 zároveň pracuje jako odborná asistentka na Ústavu historických věd FF v Pardubicích. Dlouhodobě se věnuje výzkumu šlechty v moderní době. Je autorkou knihy Šlechta v proměnách. Osudy aristokracie v Československu v letech 1918-1948 a řady dalších odborných knih, studií i popularizačních publikací a výstav.

Aktualizace 22. 5.: Kvůli nepolevující nemoci bohužel znovu musíme posunout termín přednášky. Nový termín je ve středu 31. května.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše