Zdroj: Gustav Pursche, archiv Konexe

Přednášky v Památníku – Snahy o poválečné uznání holokaustu českých Romů a Sintů

19. 4. 2023

Pozvání Památníku Zámeček tentokrát přijala Mgr. Renata Berkyová, výzkumná pracovnice v Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR a členka pracovní skupiny pro tvorbu expozice Památníku holokaustu Romů a Sintů v Čechách.

V přednášce přiblíží výsledky svého výzkumu zaměřujícího se na proces poválečného odškodňování Romů a Sintů vězněných v táboře v Letech u Písku. Dozvíme se více o procesu šetření žádostí podaných mezi lety 1956 až 2002 a odůvodněních, která byla uvedena v případě jejich zamítnutí.

Přednáška proběhne ve středu 19. dubna od 18:00 v kinosále Památníku Zámeček, vstupné je 50 Kč.

Přednášku vztahujeme k Mezinárodnímu dni Romů, který připadá na 8. dubna. Navazujeme také na přednášku Mgr. Dušana Slačky, který v Památníku Zámeček minulý rok promluvil o problematice holocaustu Romů a Sintů za 2. světové války.

Foto: Gustav Pursche, archiv Konexe

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše