klara_hanakova_udalost.png

Přednášky v Památníku – (Válečné) trauma a trauma uprchlíků

15. 2. 2023

Pozvání Památníku Zámeček přijala MUDr. Klára Hanáková, která promluví o traumatu a posttraumatické stresové poruše. Konkrétněji se pak zaměří na válečné trauma a trauma uprchlíků, kterému se začalo věnovat více pozornosti i v souvislosti s válkou na Ukrajině.

Přednáška proběhne ve středu 15. února od 17:00 v kinosále Památníku Zámeček, vstupné je 50 Kč.

Psychiatrička Klára Hanáková po studiu strávila několik měsíců v Institutu transkulturální psychiatrie v Dánsku, kde se věnovala výzkumu posttraumatické stresové poruchy u uprchlíků. Nyní pracuje v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích. Přednáškou chceme také připomenout probíhající válku na Ukrajině a fakt, že konec 2. světové války neznamenal konec válečných konfliktů.  

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše