eurocentrum_prohlidka.png

Putování po projektech: Památník Zámeček - Pardubice

28. 7. 2022

Ve spolupráci s Eurocentrem Pardubice Vám nabízíme 28. července komentovanou prohlídku expozice zdarma.

Dovolte nám pozvat Vás k prohlídce památníku, který má nezastupitelnou roli v dějinách českého národa. Trvale připomíná smutné lidské osudy, na které není možné nikdy v budoucnu zapomenout. Stojí totiž na místě, kde německé gestapo zřídilo během druhé světové války popraviště. Skončil zde život celkem 194 lidí, z nichž mnozí byli obyvateli vyhlazené obce Ležáky.

Přijměte naše pozvání a pojďte si spolu s námi prohlédnout expozici spojenou s událostmi z doby heydrichiády v roce 1942. Společně můžeme vzpomenout na odvahu československých odbojářů spolupracujících s parašutistickým výsadkem Silver A a také mnoha dalších statečných lidí, kteří pomáhali.

Během komentované prohlídky se seznámíme s celým areálem a společně najdeme odpověď na Vaše případné otázky.

Kapacita je omezena, prosíme o registraci předem na odkaze: https://bit.ly/3R10ggP

Akce je zdarma a prohlídka se koná 28. července od 17:00 hodin.

Kontaktní osoba: PhDr. Radka Kozlová, tel: +420 739 682 806, email: radka.kozlova@mmr.cz

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše