ustr_seminar.jpg

Soudobé dějiny ve škole: Jak učit o válce?

31. 3. 2023

Jak přistupovat k výuce dějin 20. a 21. století? Na tuto komplexní otázku bude hledat odpovědi seminář Soudobé dějiny ve škole: Jak učit o válce?, který se v pátek 31. března uskuteční v Památníku Zámeček.

Organizátorem semináře je Dějepis v 21. století, který spadá pod Oddělení vzdělávání Ústavu pro studium totalitních režimů. Soustředí se na rozvoji historického myšlení, poskytuje metodickou podporu učitelům i studentům a podněcuje diskuzi o historii ve veřejném prostoru. Více informací naleznete na webu Dějepisu v 21. století.

Co můžete od semináře očekávat?
Druhá světová válka patří mezi nejdůležitější historická témata současnosti. To platí při pohledu do školního vzdělávání, populární kultury, nově vznikajících muzejních expozic či do veřejných diskusí. Seminář se na téma zaměří v široce pojaté vzdělávací perspektivě –⁠ nahlédneme jej skrze muzejní expozice Památníku Zámeček, programy muzejní edukace či vzdělávací pomůcky založené na badatelské výuce. Jak vznikala nová expozice Památníku Zámeček na místě bývalého nacistického popraviště? Jaké prameny a metody lze využít při výuce dějepisu? Součástí semináře bude komentovaná prohlídka expozic i práce s konkrétními vzdělávacími materiály. 

Seminář je akreditován MŠMT v systému DVPP pod č. j. 635/2022-2-167. Účast je zdarma, ale nutná je registrace – kapacita je omezená. Více informací včetně programu a registračního formuláře najdete zde. Kapacita již byla naplněna.

Vážíme si spolupráce s Ústavem pro studium totalitních režimů a těšíme se na všechny účastníky a účastnice semináře.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše