DSC_5580 (pouze fb).jpg

Studenti prožili Jeden den s ředitelem Památníku Zámeček Pardubice

25. 7. 2023

V průběhu letních prázdnin vám přinášíme jedno ohlédnutí za červnem. Delegátka Dětského parlamentu Michaela ze Základní školy Pardubice, Josefa Ressla a delegát Studentského parlamentu Matěj z DELTA – Střední škola informatiky a ekonomie se v rámci projektu Jeden den S… rozhodli strávit den s ředitelem Památníku Zámeček Pardubice Viktorem Janákem. Oba si vybrali sobotu 10. června, kdy měli možnost zažít dvě velmi rozdílné akce, které patří k činnosti Památníku Zámeček.

„Když mě vedení města oslovilo, zda bych dvěma žákům ukázal, co obnáší práce ředitele paměťové instituce, neváhal jsem ani vteřinu,“ řekl Viktor Janák a dodal, že studenti si zvolili jeden z nejnáročnějších dnů v roce. Dopoledne se Michaela a Matěj zúčastnili pietního aktu k 81. výročí vyhlazení obce Lidice. Společně s panem ředitelem položili věnec u hromadného hrobu lidických mužů, následně sami položili kytici u Pomníku dětských obětí války. V Lidicích se také na krátkou chvíli mohli potkat s panem prezidentem a vidět další státníky a představitele vládních, ale i paměťových institucí. Odpoledne se všichni přesunuli do Památníku Zámeček, kde si prošli expozici a po převlečení do sportovního se dokonce zúčastnili dobročinného běhu Po stopách Silver A.

Jak uvedl Matěj, celý den byl „velice nadupaný a obrovský zážitek, který mi nikdo ještě nenabídl, a jsem velice rád, že jsem si vybral pana ředitele Janáka.“ A my jsme rádi, že jsme oběma mohli přiblížit, co obnáší pozice ředitele Památníku Zámeček a jak rozmanitá je jeho činnost. Věříme, že Michaela i Matěj si den užili a získali zajímavé zážitky a zkušenosti. „Jsem velice rád, že v Pardubicích existuje akce, jakou je Jeden den S…,“ doplnil ředitel Viktor Janák.

Jeden den S… organizují Dětský parlament a Studentský parlament, poradní orgány Rady města Pardubic.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše