osvetim_IG.jpg

"Terezínský rodinný tábor v Osvětimi-Březince"

9. 3. 2022

Přijďte 9. března od 17 h na přednášku, kde se prostřednictvím několika osudů seznámíte s největší masovou vraždou československých Židů v době druhé světové války.

Téma bude také korespondovat s časem konání, neboť právě 9. březen je Dnem památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora ve vyhlazovacím táboře Auschwitz-Birkenau.

Přednášku si pro vás připravila Mgr. Zuzana Pavlovská, Ph.D., vedoucí Odboru pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze, odbornice na problematiku antisemitismu a šoa. Program byl připraven v návaznosti na 80. výročí heydrichiády, které si tento rok připomínáme.  

Vstup na přednášku je zdarma a proběhne v kinosále Památníku Zámeček na adrese Průmyslová 558, Pardubice. Ti, kteří se rozhodnou jet autem, mohou využít bezplatné parkoviště. Dostanete se k nám také pomocí MHD, linky 27, 2 a 12, zastávka "Černá za Bory, silo" nebo "Zámeček".

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše