duben_web.png

V dubnu můžete navštívit dílnu, další přednášku a filmovou projekci

28. 3. 2023

Duben zahájíme tvořivou dílnou pro děti i dospělé, v přednášce se dozvíme více o procesu poválečného odškodňování Romů a Sintů vězněných v táboře v Letech u Písku. 80. let od začátku povstání ve varšavském ghettu si pak připomeneme filmem promítaným společně s Institutem Paměti národa Pardubice.

Rozhodli jsme se navázat na úspěch vánoční dílny a k příležitosti začátku jara a blížících se Velikonoc jsme si pro vás nachystali další tvoření. Dílnička proběhne v neděli 2. dubna od 13 do 17 hodin ve foyer. Opět volíme finančně nenáročné materiály, které třeba najdete i doma. Více informací se můžete dočíst zde.

Na středu 19. dubna přijala pozvání Památníku Zámeček Mgr. Renata Berkyová, výzkumná pracovnice v Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR a členka pracovní skupiny pro tvorbu expozice Památníku holokaustu Romů a Sintů v Čechách. V přednášce přiblíží výsledky svého výzkumu zaměřujícího se na proces poválečného odškodňování Romů a Sintů vězněných v táboře v Letech u Písku. Dozvíme se více o procesu šetření žádostí podaných mezi lety 1956 až 2002 a odůvodněních, která byla uvedena v případě jejich zamítnutí. Přednáška začne od 18:00, vstupné je 50 Kč.

V poslední úterý v měsíci zakončíme cyklus filmových projekcí pořádaný společně s Institutem Paměti národa Pardubice. 25. dubna uvedeme snímek Kdo bude psát naši historii (Who Will Write Our History, Roberta Grossman, 2018), kterým zároveň připomeneme 80 let od povstání ve varšavském ghettu a vznik tzv. Ringelblumova archivu. Film kombinující hrané scény s dokumentárními postupy začne v 18:00 v kinosále Památníku Zámeček, vstupné je dobrovolné. Věříme, že unikátní prostor promítacího místa opět vytvoří jedinečný divácký zážitek.

Připomínáme, že Památník Zámeček je pro veřejnost otevřen od úterý do pátku od 13:00 do 17:00, o víkendech a státních svátcích již od 10:00 do 17:00. Můžete nás tedy navštívit i v průběhu Velikonoc. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše