web_unor.png

V únoru vás zveme na přednášku, komentované prohlídky a projekci

31. 1. 2023

V nejkratším měsíci v roce můžete v Památníku Zámeček navštívit hned tři akce. Jako první jsme si pro vás připravili přednášku, dále se v rámci Mezinárodního dne průvodců budou konat komentované prohlídky a v poslední únorový den se můžete zúčastnit druhé společné filmové projekce pořádané s Institutem Paměti národa Pardubice.

Ve středu 15. února Památník Zámeček navštíví MUDr. Klára Hanáková, která aktuálně působí v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Promluví o traumatu a posttraumatické stresové poruše, konkrétněji se pak zaměří na válečné trauma a trauma uprchlíků, kterému se začalo věnovat více pozornosti i v souvislosti s válkou na Ukrajině. Přednáška začne v 17:00, vstupné je 50 Kč.

Mezinárodní den průvodců sice spadá na úterý 21. 2., my si ho ale připomeneme s předstihem v sobotu 18. února, a to dvěma komentovanými prohlídkami. První začne ve 13:15 a druhá ve 14:25, prohlídku je nutné rezervovat na e-mailu asociacepardubice@seznam.cz Více informací o celé akci, kterou pořádá Asociace průvodců ČR, naleznete zde.

Na poslední úterý měsíce, které je zároveň posledním únorovým dnem, je naplánováno druhé ze společných filmových promítání Památníku Zámeček a Institutu Paměti národa Pardubice. 28. února od 18:00 uvedeme dokument Osmý den války (2022). Ten sleduje osm postav a osm dějových linek v průběhu 3. března 2022 – tedy osmého dne ruské invaze na Ukrajině. Po projekci se bude konat debata s režisérkou a scénáristkou dokumentu Oksanou Moiseniuk. Vstupné je dobrovolné.

Expozice Památníku Zámeček je pro veřejnost v únoru otevřena každý víkend od 10:00 do 17:00. 

Přednáška Kláry Hanákové i projekce Osmého dne války se konají v kinosále Památníku Zámeček. Programem chceme připomenout probíhající válku na Ukrajině a fakt, že konec 2. světové války neznamenal konec válečných konfliktů.  

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše