UKFLAG.jpg

Vzdělání proti teroru

3. 3. 2022

„Památník Zámeček připomíná hrdiny, kteří položili své životy za svobodu a demokracii v boji proti zrůdnému režimu, který tyto hodnoty pošlapával. Právě nyní je nutné chápat, jaké jsou následky takových režimů, bohužel i ve 21. století. Vnímáme, že musíme udělat vše, co můžeme, abychom odsoudili bezprecedentní agresi, a především podpořili všechny ty, kteří takovéto agresi vzdorují. S nebývalou naléhavostí dostává nový rozměr heslo původně věnované pardubickým hrdinům: VAŠE SMRT – NAŠE SVOBODA“ Viktor Janák, ředitel Památníku Zámeček

Na podporu Ukrajiny jsme se rozhodli uspořádat pro veřejnost benefiční lektorovaný edukační program „Lidská práva“. Tento program je zaměřen na představení pojmu „lidská práva“, Základní listiny práv a svobod, představuje československého právníka a generála Bohuslava Ečera, který po druhé světové válce definoval pojem „zločiny proti lidskosti“. Program zasazuje tyto pojmy do kontextu historických událostí i současného světového dění – v dnešních dnech tolik naléhavého.

Edukační program „Lidská práva“ pro veřejnost proběhne v sobotu a v neděli 5. a 6. března 2022 v Památníku Zámeček v Pardubicích vždy od 14.00.

Zúčastnit se programu a přispět na humanitární pomoc pro Ukrajinu může každý!

Uspořádání tohoto programu pro veřejnost je benefiční a veškerý výtěžek bude využit na zajištění humanitární pomoci pro postižené obyvatele Ukrajiny.

Pro omezenou kapacitu programu doporučujeme zájemcům se předem registrovat na kubelkova@zamecek-memorial.cz.

 

www.zamecek-memorial.cz

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše