den_deti_web.png

Na Den dětí jsme si přichystali program pro celou rodinu

12. 5. 2023

K příležitosti Mezinárodního dne dětí jsme si připravili tvořivou dílnu a projekci rodinného filmu.

Ve čtvrtek 1. června začneme tvořivou dílnou, která proběhne od 16 do 18 hodin, a tentokrát si budete moci vytvořit svá vlastní vyznamenání. Je na vás, jestli zkusíte napodobit třeba purpurové srdce, nejstarší vojenské vyznamenání amerických ozbrojených sil, řád myšího kožíšku nebo si vymyslíte svůj vlastní metál.  

Pokračovat budeme projekcí rodinného filmu Hranice odvahy (Flukten over grensen, Johanne Helgeland, 2020), která začne v 18:00 v kinosále Památníku Zámeček. Norský snímek, který mimo jiné obdržel Zlatý střevíček za nejlepší celovečerní film pro děti na Zlín Film Festivalu 2020 a Cenu mladého diváka na Evropských filmových cenách 2021, uvedeme s českým dabingem.

Píše se podzim roku 1942 a přestože okupované Norsko strádá vlivem materiálního nedostatku a válečných restrikcí, desetiletá Gerda a její bratr Otto se těší na (jakkoli skromné) Vánoce. Pak si však pro jejich rodiče přijde policie a opuštěné děti navíc zjišťují, že se ve sklepě jejich domu ukrývají dvě židovské děti, sourozenci Daniel a Sarah. Mají je opustit a odejít do bezpečí k tetě? Anebo naplnit záměr svých rodičů a provést je hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde by děti byly v bezpečí? Rázná Gerda má jasno hned a váhavému Ottovi nezbývá než se přidat. Čeká je cesta, na níž kromě nástrah zimní přírody musejí překonat i vzájemné rozpory a nedůvěru a rozeznat, kdo z dospělých jim chce pomoci a kdo je zradí. (Zdroj: AČFK)

Hranicemi odvahy také zahajujeme červnové filmové projekce v Památníku Zámeček. Na další filmy se můžete těšit ve čtvrtky od 21:00, promítat navíc budeme i v sobotu 10. června k příležitosti dobročinného běhu a pochodu Po stopách Silver A.

Vstupné na tvořivou dílnu i filmovou projekci je dobrovolné, expozice bude 1. června otevřena tradičně do 17 hodin.

Těšíme se na vaši návštěvu!

 

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše