Pozvanka_Putovani_za_Libusi_2023.jpg

Noční pochod Putování za Libuší

24. 6. 2023

Tradiční noční pochod k uctění obětí heydrichiády Putování za Libuší letos proběhne ze soboty 24. června na neděli 25. června. Pochod se letos poprvé koná také na počest radisty a člena výsadku Silver A Jiřího Potůčka, který vysílal z kamenolomu Hluboká u Ležáků právě z vysílačky Libuše.

Start je o půlnoci u Památníku Zámeček Pardubice, dostavte se ale s dostatečným předstihem k registraci. Odhadovaný čas příchodu do Ležáků je 6 hodin ráno, celková délka trasy je 33,6 km. Startovné je dobrovolné.

Pokud se pochodu chcete zúčastnit, přihlaste se prosím zasláním e-mailu na adresu hlavního organizátora, pana Pavla Svobody: pavel.svoboda@upce.cz. Pochod pořádá Statutární město Pardubice, Památník Zámeček Pardubice a spolek Patriot.

Upozorňujeme, že vzhledem k času konání akce není na trase zajištěno žádné občerstvení.

Osada Ležáky byla 24. června 1942 vypálena nacisty, na Zámečku bylo následně popraveno 33 dospělých obyvatel Ležáků. Minulý rok se pochodu zúčastnilo více než 40 osob, zážitky jedné z nich si můžete přečíst zde.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše