běh_foto 2023.jpg

V červnu se opět konají dobročinný běh a pochod i tradiční noční pochod

5. 6. 2024

Oběti heydrichiády v červnu připomínáme nejrůznějšími způsoby včetně těch sportovních. V sobotu 8. června se uskuteční dobročinný běh a pochod Po stopách Silver A, ze soboty 22. na neděli 23. června se můžete zúčastnit nočního pochodu Putování za Libuší.

Dobročinný běh a pochod Po stopách Silver A je akcí pro celou rodinu, pro sportovce i nesportovce. Historická procházka po místech spojených s výsadkem Silver A se letos uskuteční ve dvou variantách, oběma trasami vás provedou průvodci Památníku Zámeček. U běhu máte také na výběr ze dvou tras. Online registrace je otevřena do 7. června, registrovat se ale můžete i na místě v den konání. Startovné letos poputuje Ellince Fekoňové, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Více informací o celé akci naleznete zde na jejím webu. Hlavní organizátorkou je Dominika Josefová, akce se koná za podpory Univerzity Pardubice a Statutárního města Pardubice, Památník Zámeček je spolupořadatelem. 

Tradiční noční pochod Putování za Libuší připomíná oběti heydrichiády na Pardubicku a poslední přesun radisty Jiřího Tolara Potůčka v roce 1942. Také u této akce jsou na výběr dvě trasy – 33kilometrová a 50kilometrová. Registrace proběhne mezi 22 a 24 hodinou u Památníku Zámeček, vychází se ve 24:00, poplatek za registraci je dobrovolný. V době od 22 do 24 hodin bude také možné zdarma navštívit expozici památníku. Organizátorem pochodu je Pavel Svoboda. Více informací naleznete zde.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše