festival_web.png

Do Památníku Zámeček se vrací letní kino

23. 5. 2023

Po úspěchu v loňském roce se v červnu vrací Festival Zámeček. Letos na vás čeká celkem šest filmových projekcí, těšit se můžete na příběh pro celou rodinu, americké válečné filmy či na českou a československou tvorbu. Promítáme vždy ve čtvrtek a jednou v sobotu.

Projekce začnou hned ve čtvrtek 1. června, kdy v rámci programu k Mezinárodnímu dni dětí promítneme Hranice odvahy (2020). Příběh dětí odehrávající se o Vánocích roku 1942 je mládeži přístupný a uvedeme ho s českým dabingem. Snímek, který mimo jiné obdržel Zlatý střevíček za nejlepší celovečerní film pro děti na Zlín Film Festivalu 2020 a Cenu mladého diváka na Evropských filmových cenách 2021, si ale užijí i dospělí. Začínáme již v 18:00 v kinosále Památníku Zámeček.

Následující čtvrtek 8. června se z kinosálu přesuneme ven na louku před Památníkem, kde proběhne projekce filmu Nezlomný (2014). Ten vypráví příběh olympijského běžce Louise Zamperiniho, který v průběhu 2. světové války vstoupil do armády a v roce 1943 byl zajat Japonci. Snímek, jehož režie se ujala Angelina Jolie, začne ve 21:00. Běžecká tématika vás navíc může nalákat na sobotní běh a pochod Po stopách Silver A.

sobotu 10. června si po fyzickém výkonu předvedeném v rámci akce Po stopách Silver A budete moci odpočinout u Zátopka (2021). Oceňovaný počin Davida Ondříčka mapující život Emila a oštěpařky Dany Zátopkových začne opět ve 21:00 v letním kině Památníku Zámeček.

Jedním z nejlepších československých filmů odehrávajících se za 2. světové války připomeneme 81. výročí heydrichiády. Vyšší princip (1960), jehož příběh je zasazen přímo do června 1942 a sleduje dění, které následovalo po vraždě středoškolského studenta nacistickým režimem, uvedeme 15. června ve 21:00.

Jako předposlední promítneme ve čtvrtek 22. června Kód enigmy (2014). Film oceněný mimo jiné Oscarem za Nejlepší adaptovaný scénář je příběhem o prolomení šifrovacího stroje Enigma, který používalo Německo za 2. světové války, a zároveň příběhem Alana Turinga. Matematika, kryptoanalytika a zakladatele moderní informatiky, který v roce 1952 čelil soudnímu procesu kvůli své homosexualitě. Snímek jsme tedy vybrali i k příležitosti Měsíce hrdosti (Pride Month), kterým je právě červen.

Good Old Czech (2022) nás dostanou přímo do dění 2. světové války. Prožijeme příběhy dvou letců RAF – Františka Fajtla, prvního československého velitele britské stíhací peruti, a Filipa Jánského, kterému bylo při útěku z okupovaného Československa jen 17 let. Snímkem Tomáše Bojara pracujícím pouze s archivními záběry ve čtvrtek 29. června zakončíme Festival Zámeček.

Promítáme vždy od 21:00 na louce před Památníkem Zámeček. Výjimkou jsou pouze Hranice odvahy, které začínají již v 18:00 v kinosále Památníku, kam se v případě nepřiznivého počasí přesunou i venkovní projekce. Vstupné je dobrovolné.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše