květen_web.png

Památník Zámeček zve na přednášku a program ke Dni dětí

22. 5. 2024

Na konec května si Památník Zámeček připravil hned dvě akce pro veřejnost. Nejprve proběhne přednáška o československých letcích v RAF, druhou akcí je tvořivá dílna, po které následuje projekce filmu pro celou rodinu Fany a pes.

Českoslovenští příslušníci Royal Air Force (RAF) se během let objevili v nejrůznějších filmech, seriálech nebo i písních. Filip Procházka z Klubu vojenské historie 276th Sqdn. (reenacted) RAF ve středu 29. května přiblíží, jak se skutečné osudy letců lišily od těch, které jsou zobrazovány popkulturou. Přednáška začne v 18 hodin v kinosále památníku, vstupné je 50 Kč.

Na pátek 31. května je při příležitosti Dne dětí naplánována tvořivá dílna s filmovou projekcí. Věříme, že program ke Dni dětí zaujme nejen dětské, ale i dospělé návštěvníky, jak tomu bylo i minulý rok. Dílna, která je tematicky navázána na film, začne v 17 hodin ve foyer, projekce snímku Fany a pes proběhne od 18 hodin v kinosále. Příběh Fany a psa Sputnika vedle síly přátelství a odvahy přístupnou formou zobrazuje revoluci v roce 1989. Film je vhodný pro děti a bude promítán s českým dabingem, vstupné na obě akce je dobrovolné.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Zpět
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše